Aktuálně Autosport

The Most Škoda Camp

     23.9.2017 se na autodromu uskutečnil první ročník The Most Škoda Camp. Akce nebyla určena jen pro majitele vozů značky Škoda, kterých se na polygonu mosteckého autodromu sešlo více než  sto, ale i pro širokou veřejnost.

     Pro návštěvníky byl připraven bohatý program. Za symbolické částky od 50 kč si mohl každý návštěvník vyzkoušet jízdu na cvičných modulech jak ve svém, tak v zapůjčeném voze Škoda od Autoplus II. Zúčastnit se soutěže ve slalomu, nebo se projet po velkém i malém okruhu. Na offroadové dráze bylo připraveno svezení ve vozech Škoda Kodiaq a Škoda Yetti. Pro návštěvníky milující adrenalinové vzrušení byla připravena taxi jízda v závodní Octavii.

     V galerii si návštěvníci mohli vyzkoušet trenažér rally simulátoru. Dále pro ně bylo připraveno vyprávění manželů Urbanových o jejich cestách veteránským vozem Škoda 100. Po skončení jejich besedy a vyhlášení vítězů jednotlivých soutěží následovala další cestovatelská beseda BigTrip manželů Bězděkových. Ladislav a Kateřina svým šarmem a vtipem povyprávěli posluchačům, jak svojí Škodou Octavia a takřka bez peněz projeli za 777dní 50 zemí celého světa. Již před startem jejich 127.843 kilometrů dlouhé cesty, se projevil jejich patriotismus, když při shánění peněz oslovovali jen ryze české firmy. Na svém “tripu” potkali… ale nač o tom psát, když si jejich úžasné vyprávění můžete poslechnout na jejich další besedě, která bude dne 17.10 v Kladně.

    

     Rád bych i tímto poděkoval Kizbern motorsport a bratrům Rubášovým za svezení v závodním voze z roku 1967 Škoda 1300 MTX a těším se na další setkání.

 

 

The Most Škoda Camp