Aktuálně Autosport

Hahn vs. Lacko

    Parkoviště závodních strojů na mosteckém autodromu začíná ožívat zlatým hřebem sezóny. Do Mostu již dorazilo všech dvacet týmů, které se účastní FIA European Truck Racing Championship. Ve všech stájích vrcholí přípravy vozů na zítřejší první volné tréninky, které začínají již v 10:15. K vidění u svých mechaniků byl i Jochen Hahn, který po maďarském Hungaroringu ztrácí již 58 bodů na vedoucího Adama Lacka na Buggyře. Jochen Hahn má na mosteckém okruhu spíše teoretickou možnost, aby se zhostil průběžného vedení v šampionátu. Aby se dostal před českého jezdce, musel by Hahn vyhrát ve všech čtyřech závodech a Lacko by nesměl získat více, než jeden bod. Stejnou teoretickou naději jako Hahn (i se stejným bodovým ziskem 174 bodů) má loňký kat Frankieho Vojtíška  Norbert Kiss. Na čtvrtém místě je jediná žena v závodním poli Steffi Halm, která ztrácí dva body na Kisse s Hahnem. Proto budeme spíše očekávat velký boj o druhé až třetí místo průběžného celkového pořadí.

     Tento víkend se měl v rámci ETRC uskutečnit i první letošní závod Škoda Octavia Cupu. Bohužel po přetrvávajících technických problémech na vozech, se závody neuskuteční. Divaci však o vozy Škoda Octavia na závodním okruhu nepříjdou. Namísto regulérního závodu, se Octavie představí jen v exhibičním zápolení.

   Na parkoviště za boxy a boxového stání číslo 30-36 již dorazilo i dvacet pět nádherných a nablýskaných veteránů, které pro tuto akci zapůjčilo muzeum Veteráni Litvínov. K vidění jsou například nádherné “ameriky” let sedmdesátých, vojenská a požární technika a sportovní vozy.

Fotogalerie