Aktuálně Autosport

Czech Truck Prix

     Po necelém roce se přiblížila nejočekávanější a největší motoristická akce. Letos již po pětadvacáté přivítá mostecký autodrom Mistrovství Evropy tahačů – Czech Truck Prix 2017. Již v pátek se na okruhu představí “domácí” jezdec Frankie Vojtíšek, který vloni nemohl kvůli zranění startovat. Týden před mosteckým závodem havaroval na maďarském okruhu Hungaroring. Po havárii to vypadalo, že se závodu v Mostu zúčastní. Druhý den po nehodě však začala Frankiemu otékat noha a na holenní kosti se mu vytvořil rozsáhlý hematom, který mu vystavil stopku pro mostecký závod. Dalším českým zástupcem ve startovním poli je David Vršecký. Zatím jen s 28 body výrazně ztrácí na čelo průběžného pořadí. Mnohem lépe si vede Vršeckého týmový kolega z Buggyra IRS Adam Lacko. Po pěti odjetých závodech se 182 body vede v pořadí jezdců. Za ním se ztrátou 43 bodů je na druhém místě Norbert Kiss. Ten Kiss, který svým “polibkem” poslal vloni Vršeckého do zdi. Třetí místo a 135 bodů patří zatím dlouhodobému rivalovi, ale také kamarádovi Adama Lacka, Jochenu Hahnovi. Mužskému triu zdařile sekunduje jediná žena ve startovním poli Steffi Halm. Ta zaostává o 2 a 6 bodů za třetím a druhým místem.

     Na okruhu se v rámci Czech Truck Prix uskuteční další tři závody. KIA Lotos Race, Clio Cup CE (ve kterém se představí i český jezdec Tomáš Pekař) a domácí série Škoda Octavia Cup 2017. Škoda Octavia Cup 2017 by měla mít po technických problémech a zrušených závodech v německém Oschersleben a slovenském Slovakiaringu na mosteckém okruhu letošní premiéru. Za volant Octavie by se měl posadit i Petr Čížek, který by jistě rád zužitkoval své najeté kilometry na zdejším okruhu. Při loňském závodě nezvládl výjezd ze zatáčky č. 13.  Přejel obrubník a kačírek ho následně poslal do smyku, po kterém skončil nárazem do svodidel pod boxy. Z nebezpečně vypadající havárie vyvázl naštěstí bez zranění.

    Czech Truck Prix 2017 nebude jen o závodech. Součástí programu bude The Most Truck Festival. Návštěvníci budou moci obdivovat krásu jak evropských, tak amerických tahačů. V součastné době je přihlášeno přes šest desítek vozů. Zatím nejstarším přihlášeným vozem je tuzemská Škoda Sentinel z roku 1927. Dalším “krasavcem”, který jistě upoutá pozornost bude americký Mack B61 z roku 1960. Autodrom Most nezapomíná ani na soutěživce, kteří mohou zkusit svou sílu a rychlost při válení pneumatik, či páce. Trucky a rock’n’roll patří neodmyslitelně k sobě, a tak sobotní večer zakončí ve 20:00 vystoupení crossover-rock’n’rollové skupiny z Teplic Schlak, kterou následně na pódiu vystřídá rocková skupina Cumbál. Čtveřice – dnes již legend mosteckého bigbítu Pavel “Polda” Políček (Kutloch, Frmol), Lojzik Petr Slapnička (Do řady, Velryba, MHD Cent band), Luděk Kočár (Prokoho, Sandra a její vembloudi, Kutloch, Walda gang) a Pavel Žďárský (Prokoho,Hardox) vystoupí od 20:30.

     Ani letos nebude chybět v pátek 1.9.2017 Spanilá jízda městem. Soutěžní trucky odstartují jízdu městem na autodromu v 16:45. Ulicemi Pod Širokým vrchem, SNP, Čsl. armády, Chomutovská, Rudolická, Moskevská, Jiřího z Poděbrad, Jana Průchy a tř. Budovatelů dorazí v 17:05 na 1. náměstí. Do odjezdu zpět na autodrom, který je plánován na 17:50, bude na náměstí probíhat předprodej vstupenek, autogramiáda a rozhovory s jezdci.

 

Czech Truck Prix 2016