Aktuálně Motosport

ALPE ADRIA: Hanika s Fillou v Mostě 2x první!

Karel Hanika

Ač v pátek přivítal jezdce na mosteckém autodromu déšť, tak první sobotní kvalifikace se jela již na suchém povrchu. Hned čtyři jezdci v českých barvách si zajistili první místo na startovním roštu. Tím prvním byl ve třídě Alpe Adria Cup 600 Peter Feigl, následován Petrem Svobodou ve třídě Supersport300,  ve třídě Superstock1000 Michalem Fillou a ve třídě Superbike Karlem Hanikou. Filla s Hanikou nezaváhali a stylem start-cíl si dojeli pro prvenství ve svých třídách.

Michal Filla

V nedělních závodech duo Hanika-Filla nedalo svým soupeřům opět žádnou šanci. Michal Filla si během pěti kol vytvořil pětisekundový náskok před Kamilem Krzemienem z Polska, který se mu dařilo po setinách ještě navýšit na konečných 7.715s. Karel Hanika své prvenství podtrhl i rekordem mostecké tratě. Okruh dlouhý 4 212m zajel ve čtvrtém kole za neuvěřitelných 1:35.417! Tím překonal rekord Ukrajince Ilji Michalčika o 13 setin sekundy.

Petr Svoboda

Ve třídě Supersport300 se povedlo výborně odstartovat Petrovi Svobodovi. Ve druhém kole se propracoval až na první příčku, o kterou sváděl boj s Maximem Repakem (SVK). Petrovi se ve čtvrtém kole stala osudnou zatáčka číslo 20. Při průjezdu se mu smýkla kola a po pádu skončil v kačírku. Naštěstí se pád obešel bez vážného zranění a poškození jeho stroje. I přes pohotové znovunasednutí na motocykl, ztratil několik pozic a půl minuty na vedoucího Rapaka. Do cíle však dojel se ztrátou 47.163s na desátém místě.